СТАНДАРД life

Мерил Стрип

Шоубиз

Мерил Стрип во овој филм се појавила само пет минути, а заработила 3 ​​милиони долари

Radmila Tasevska
Мерил Стрип е една од најплатените актерки на денешницата, што и не е толку чудно со оглед на бројните успешни филмови во кои глумеше. Меѓутоа,...
Шоубиз

Мерил Стрип за прв пат во јавноста по веста за разводот; венчалниот прстен се уште го носи…

Urednik
74-годишната Мерил Стрип беше само една од многуте познати личности на забавата за 80-тиот роденден на Џони Мичел. На забавата пристигнала со својот 43-годишен син...
Шоубиз

Стрип и Сејфрид ги открија своите барања да се вратат во хит мјузиклот Mamma Mia

Urednik
Мерил Стрип и Аманда Сејфрид открија дека би сакале да работат на мјузиклот Mamma Mia 3, но само доколку се исполнат одредени услови, пишува Deadline....