СТАНДАРД life

Лондон

Шоубиз

📸 Кралот Чарлс пристигна во Лондон на лекување, фотографиите го загрижија Интернетот

Radmila Tasevska
Кралот Чарлс пристигна во Лондон каде ќе има терапија во наредните денови. Чарлс, кому пред неколку дена му беше дијагностициран рак, дошол во Лондон од...
Шоубиз

Принцот Хари пристигна во Лондон по веста за болеста на неговиот татко, кралот Чарлс

Radmila Tasevska
Принцот Хари денеска пристигна во Лондон за да го посети својот татко, кралот Чарлс (75), помалку од 24 часа откако беше објавено дека монархот боледува...
Стил

📷Амал и Џорџ Клуни целосно го маѓепсаа Лондон со својата елеганција

Urednik
Амал и Џорџ Клуни се појавија во Лондон на премиерата на филмот на Џорџ „The Boys in the Boat“ и ги воодушевија сите присутни на...
Стил

(ФОТО)Модниот настан на Vogue во Лондон привлече армија познати личности

Urednik
Светското шоу на „Vogue“, кое се одржува во Лондон во рамките на Модната недела, ги собра познатите убавици кои за оваа прилика ги дизајнираа своите...
Балкан микс

С.А.Р.С. за прв пат настапува во Лондон

Urednik
Групата С.А.Р.С. во текот на повеќе од 15-годишната кариера, стана неприкосновена регионална концертна атракција и е еден од водечките српски бендови по бројот на настапи...
БИЗЛАЈФ

Гарсоњера која е толку мала, што креветот е над софата, се продава за 150.000 евра!

Влатко Зорба
Гарсоњера, толку мала што креветот е над софата, се продава за неверојатни 150.000 евра во центарот на Бристол. Првично, сопственикот ја ставил на огласот и...
БИЗЛАЈФ

Лондон: Највисока стапка на смртност, како последица на пандемијата, забележана кај возачите на автобуси

Влатко Зорба
Иако повеќето би помислиле на лекарите прво, кога станува збор за највисоко ниво на ризик од инфекција со Ковид-19, според Би-Би-Си, најголемата стапка на смртност...
КОМПАНИИ

Лондон го надмина Њујорк како град со најголема концентрација на милионери на планетата

Влатко Зорба
Лондон го надмина Њујорк како град со најголема концентрација на милионери на планетата, објави лондонски „Гардијан“. Дури 875.000 жители на Лондон, или околу еден од...
КОМПАНИИ

Амстердам го надмина Лондон по прометот на берзите

Влатко Зорба
Амстердам во јануари беше седиште на најдинамичното тргување со акции во Европа, соборувајќи го Лондон од врвот, кој ги почуствува последиците од Брегзит, покажуваат податоците...
БИЗЛАЈФ

Најтесната куќа во Лондон се продава за 1,1 милион евра

Влатко Зорба
Најтесната куќа во Лондон се продава за 1,1 милиони евра (1,3 милиони долари), пишува Euronews. Сместена е помеѓу фризерска и лекарска канцеларија, а во најтесниот...