Таг : Ревија

МАГАЗИН Стил

Лопез ги воодушеви фановите со видео од зад сцената на ревијата на Версаче

Еден од најголемите модни моменти во 2019 година, секако беше затворањето на ревијата на модната куќа Версаче во септември, кога Џенифер Лопез прошета по пистата...
Забава МАГАЗИН

Бела Хадид беше ѕвезда на Модната недела

Кристина Денесовска
Ултра популарната манекенка Бела Хадид е еден од најбараните модели на Месецот на модата кој моментално се одржува. Актуелна е неделата во Париз, а за...
Забава МАГАЗИН

Лени и Зои Кравитц го украдоа шоуто на модната ревија

Кристина Денесовска
Рок ѕвездата Лени Кравитц освен по музиката познат е и по својот сексипил кој со години не бледее, но и по посебниот стил кој го...
Забава МАГАЗИН

Ревијата на Армани зад затворени врати поради страв од коронавирус

Елена Даскалова
Италијанскиот дизајнер Џорџо Армани одлучи неговата ревија во склоп на модната недела во Милано да биде зад затворени врати, за да се намали ризикот од...
МАГАЗИН Стил

Мајли Сајрус ја затвори Њујоршката модна недела

Кристина Денесовска
Иако не е менекенка, Мајли Сајрус доби чест да ја затвори Њујоршката модна недела. Пејачката носеше ревија на Марк Џејкобс за есен/зима 2020, а по...
МАГАЗИН Стил

Жан Пол Готје ја најави својата последна ревија

Елена Даскалова
Францускиот стилист и моден дизајнер својата кариера ја започна во Пјер Карден. Неговото име е едно од најзвучните во светот на модата, убавината и дизајнот....
Стил

Victoria’s Secret шоуто нема да се одржи оваа година

Влатко Зорба
Марката за долна облека Victoria’s Secret официјално потврди дека нема да ја организира својата специјална модна ревија оваа година, која се претвори во свој сопствен...
Останати

Папаз се претстави со нова колекција во Сараево

user2
Новата луксузна и лимитирана колекција “Три“ од македонскиот моден дизајнер Александар Папаз, беше презентирана во Сараево, по покана од креативниот директор Аднан Хрулаховиќ и беше...