СТАНДАРД life

Њујорк

Шоубиз

🎥Хју Џекмен влезе во неволја во центарот на Њујорк

Urednik
Утрото на Божиќ, актерот Хју Џекман (55) прошета низ центарот на Њујорк и го посети Центарот Рокфелер, каде се наоѓа култната новогодишна елка, а потоа...
МК Сцена

Тозија: „М“ ја доби наградата за најдобар на „Dances with films“ затоа што не е клише, ретко виден за тамошната публика!

Urednik
Филмот „М“ на Вардан Тозија ја доби наградата за најдобар филм на њујоршкото издание на фестивалот „Dances with films“ кој според USA Тoday, фестивалот се...
МК Сцена

„М“ доби награда за најдобар филм на фестивал во Њујорк

Urednik
Филмот „М“ на Вардан Тозија ја доби наградата за најдобар филм на њујоршкото издание на фестивалот „Dances with films“. -Одушевен сум што ја примам наградата...
МК Сцена

Светска премиера на новиот документарен филм на Тамара Котевска во Њујорк

Urednik
Документарниот игран филм „Патување пеш“ (The Walk) во режија на Тамара Котевска кој се бави со исклучително актуелна и осетлива тема посветена на бегалците од...
Шоубиз

Светки, тантела и суптилно деколте: Амал Клуни го освои Њујорк со гламурозен стајлинг (ФОТО)

Radmila Tasevska
Амал и Џорџ Клуни собраа бројни познати личности во Њујорк на наградите Алби што ги доделува нивната фондација „Клуни фондација за правда“. Оваа награда е...
Стил

Блејк Лајвли на модната ревија во Њујорк привлече внимание во необичен комбинезон

Urednik
БЛЕЈК ЛАЈВЛИ присуствуваше на ревијата на Мајкл Корс во Њујорк. Таа го привлече вниманието на фотографите во златен комбинезон со светки, кој го искомбинира со...
Стил

Џиџи Хадид предизвика сензација во жолтo

Urednik
По четири години пауза, доаѓа ново гламурозно шоу на брендот „Victoria’s Secret“, а една од неговите главни ѕвезди е Џиџи Хадид. Американската „it“ девојка и...
Шоубиз

Вуди Ален: „Би сакал да снимам филм во Њујорк ако некој е доволно луд да ме финансира“

Urednik
Режисерот Вуди Ален (87), кој беше протеран од американската филмска индустрија поради обвинувања за сексуална злоупотреба, на филмскиот фестивал во Венеција иронично вети дека повторно...
Стил

Каква фигура: Кралицата на уличната мода во спортско издание

Urednik
Како манекенките Ирина Шајк и Емили Ратајковски, 44-годишната актерка Кејти Холмс е голема ѕвезда во уличен стил во Њујорк. Нејзините лежерни стајлинзи се гледаат со...
ТЕХНОЛОГИЈА

Ковид-пасоши засновани на блокчеин се издаваат во Њујорк

Влатко Зорба
Блокчеин технологијата најде уште една корисна употреба. Неговата карактеристика за непроменливост на записите и безбедното чување на податоци ја искористи IBM, кој неодамна го лансираше...