Стандард

куќа

БИЗЛАЈФ

Најтесната куќа во Лондон се продава за 1,1 милион евра

Влатко Зорба
Најтесната куќа во Лондон се продава за 1,1 милиони евра (1,3 милиони долари), пишува Euronews. Сместена е помеѓу фризерска и лекарска канцеларија, а во најтесниот...
БИЗЛАЈФ

Просечната цена на куќа во САД надминува 310.000 долари

Влатко Зорба
Пандемијата дополнително ја потенцираше разликата помеѓу луѓето кои „напредуваат“ кога станува збор за финансиите и оние што врзуваат крај со крај. Берзата продолжува да расте,...
ТЕХНОЛОГИЈА

Словенечка паметна куќа за птици привлече инвестиција од 4,2 милиони евра

Влатко Зорба
Паметната куќичка за птици наречена „Bird Buddy“, поддржана од претежно словенечки деловен тим, успешно ја заврши својата кампања на глобалната платформа за онлајн финансирање „Кикстартер“....
КОМПАНИИ

Најскапата куќа во Белград продадена за 4,5 милиони евра

msp-admin
Најскапиот недвижен имот што минатата година бил продаден во Србија е куќа во белградската населба Дедиње за којашто новиот сопственик одвои 4.500.000 евра, пренесуваат српските...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!