СТАНДАРД life

куќа

Балкан микс

ГУДЕЉ И АНАСТАСИЈА КУПИЈА КУЌА Еве каде решија да го продолжат заедничкиот живот!

Urednik
Српската пејачка, Анастасија Ражнатовиќ и познатиот фудбалер Немања Гудељ наскоро се селат во нов дом, кој неодамна го купи. Гудељ, кој игра за Севилја, и...
Шоубиз

Мила Кунис и Ештон Качер ја издаваат својата куќа на плажа, еве како изгледа

Urednik
Актерската брачна двојка Ештон Качер и Мила Кунис одлучија да ја изнајмат својата куќа во Санта Барбара. Веста ја објавија со видео на Инстаграм, а...
БИЗЛАЈФ

500.000 долари за куќа во која никој нема да живее (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Дигиталната куќа, која се наоѓа на локација која потсетува на Марс, беше продадена за 500.000 американски долари или 288 етери, популарната криптовалута. Иако приказната можеби...
БИЗЛАЈФ

Најтесната куќа во Лондон се продава за 1,1 милион евра

Влатко Зорба
Најтесната куќа во Лондон се продава за 1,1 милиони евра (1,3 милиони долари), пишува Euronews. Сместена е помеѓу фризерска и лекарска канцеларија, а во најтесниот...
БИЗЛАЈФ

Просечната цена на куќа во САД надминува 310.000 долари

Влатко Зорба
Пандемијата дополнително ја потенцираше разликата помеѓу луѓето кои „напредуваат“ кога станува збор за финансиите и оние што врзуваат крај со крај. Берзата продолжува да расте,...
ТЕХНОЛОГИЈА

Словенечка паметна куќа за птици привлече инвестиција од 4,2 милиони евра

Влатко Зорба
Паметната куќичка за птици наречена „Bird Buddy“, поддржана од претежно словенечки деловен тим, успешно ја заврши својата кампања на глобалната платформа за онлајн финансирање „Кикстартер“....
КОМПАНИИ

Најскапата куќа во Белград продадена за 4,5 милиони евра

msp-admin
Најскапиот недвижен имот што минатата година бил продаден во Србија е куќа во белградската населба Дедиње за којашто новиот сопственик одвои 4.500.000 евра, пренесуваат српските...