Стандард

Белград

ЕКОНОМИЈА

Фон дер Лејен: Подготвени сме да поддржиме изградба на пруга од Белград до Северна Македонија

Влатко Зорба
Европската унија е подготвена да ја поддржи изградбата на пругата меѓу Белград и Северна Македонија, објави претседателот на Европската комисија по разговорите со претседателот на...
БИЗЛАЈФ

Сплит и Белград меѓу топ 5 европски градови со најскапи недвижности во однос на приходите

Влатко Зорба
Сплит е трет најскап град во Европа, а Белград четврти според цените на недвижностите во однос на приходите, според страницата „Нумбео“, која се претставува како...
КОМПАНИИ

Белградско пристаниште на нова локација од следната година

Влатко Зорба
Изградбата на новото пристаниште во Белград ќе започне на почетокот на следната година, наместо како што беше претходно планирано, во текот на оваа година, беше...
КОМПАНИИ

Просечната плата во Белград над 700 евра во декември 2020 година

Влатко Зорба
Просечната нето-плата во Белград за декември 2020 година изнесува 82.309 динари, што според просечниот курс за декември 2020 година на Народната банка на Србија од...
КОМПАНИИ

Вучиќ од Париз: „Луј Витон“ доаѓа во Белград

Влатко Зорба
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска во Париз дека може да дојде уште еден голем инвеститор во Белград, овој пат од светот на високата...
КОМПАНИИ

Кој го купи Сава центар за 17,5 милиони евра?

msp-admin
Белградски Сава центар продаден е денеска на компанијата Делта Холдинг, чијшто сопственик е Мирослав Мишковиќ за 17,5 милиони евра. Делта беше единствена компанија којашто достави...
КОМПАНИИ

Најскапата куќа во Белград продадена за 4,5 милиони евра

msp-admin
Најскапиот недвижен имот што минатата година бил продаден во Србија е куќа во белградската населба Дедиње за којашто новиот сопственик одвои 4.500.000 евра, пренесуваат српските...