СТАНДАРД life

Подароци

Балкан микс

🎥 Марија Шерифовиќ пристигна во Белград со синот Марио: „Од утре примаме подароци“

Radmila Tasevska
Марија Шерифовиќ пристигна во Белград со синот Марио, а во станот ја чекаа бројни подароци од пријателите и семејството. Бројни пријатели и личности од шоуто...
КОМПАНИИ

Гужви пред банки – Џек Ма делел по 30 долари на сите Кинези над 60 години

Влатко Зорба
Постари Кинези се редеа пред банките во различни делови на земјата, откако се раширија гласини дека еден од нивните најбогати сонародници, Џек Ма, дели дел...
БИЗЛАЈФ

Нова политика на „Amazon“, „Walmart“ и „Target“: Враќаат пари на клиентите, не ги бараат производите назад

Влатко Зорба
Празниците завршија, доаѓа сезоната за враќање на несакани подароци, а некои од најголемите американски трговци им порачуваат на клиентите дека покрај враќањето на парите што...
БИЗЛАЈФ

Чудна ПОНУДА на eBay: Се продаваат НЕСАКАНИ подароци!

Влатко Зорба
И покрај тоа што е вообичаено да се најдат несакани подароци на платформите за е-трговија како eBay, многумина ставаат подароци на аукција само неколку часа...