Стандард

„Target“

БИЗЛАЈФ

Нова политика на „Amazon“, „Walmart“ и „Target“: Враќаат пари на клиентите, не ги бараат производите назад

Влатко Зорба
Празниците завршија, доаѓа сезоната за враќање на несакани подароци, а некои од најголемите американски трговци им порачуваат на клиентите дека покрај враќањето на парите што...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!