Стандард

Амазон

КОМПАНИИ

Амазон го „ПОБЕДИ“ работничкото движење: Вработените гласаа ПРОТИВ синдикатите

Влатко Зорба
Вработените во магацинот во Алабама гласаа против формирање на првиот синдикат на работници на „Амазон“ во САД. Американскиот синдикат RWDSU најавува жалба затоа што „Амазон“,...
КОМПАНИИ

„Амазон“ купува „мртви“ трговски центри – во што ќе ги претвори?

Влатко Зорба
Амазон, кој и самиот влијаеше на „колапсот“ на трговските центри во САД, сега направи „целосен круг“ со купување трговски центри и нивно претворање во дистрибутивни...
КОМПАНИИ

Безос го поддржува предлогот на Бајден за зголемување на даноците на компаниите

Влатко Зорба
„Амазон“ го поддржува предлогот на администрацијата на Џо Бајден за зголемување на даноците на компаниите со цел финансирање на инфраструктурни проекти, изјави сопственикот на најголемиот...
КОМПАНИИ

„Амазон“ годинава може да надмине 500 милијарди долари приход

Влатко Зорба
Американскиот гигант за малопродажба „Амазон“ може да постави нов деловен рекорд оваа година и да надмине приход од 500 милијарди долари, што претставува годишен раст...
КОМПАНИИ

„Амазон“ ги отфрли обвинувањата дека нивните работници мократ во шишиња

Влатко Зорба
Технолошкиот гигант и една од најголемите платформи за трговија преку Интернет во светот „Амазон“ ги отфрли обвинувањата на републиканскиот сенатор од Висконсин, Марк Покан, дека...
КОМПАНИИ

Амазон ќе отвори три канцеларии во Романија и ќе вработи 500 лица до крајот на 2021 година

Влатко Зорба
Американскиот продавач на мало, Амазон е во процес на отворање на три нови канцеларии во Романија и планира да вработи повеќе од 500 лица до...
КОМПАНИИ

Колку вреди позитивна рецензија во онлајн продавница?

Влатко Зорба
Клиентите денес можат да добијат сè преку Интернет, но често им е потребна помош за проценка на квалитетот затоа што гледаат производи само на екранот....
КОМПАНИИ

Amazon им понуди на американските власти дистрибуција на вакцини

Влатко Зорба
Новиот претседател на САД, Џо Бајден, пред инаугурацијата вети дека неговата влада ќе има за цел да вакцинира 100 милиони граѓани со вакцини за коронавирус...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!