Стандард

Амазон

ТЕХНОЛОГИЈА

Amazon развива метод за плаќање со дланка

msp-admin
Гигантот Amazon планира да воведе технологија за препознавање купувачи во своите продавници „Amazon Go“ по карактеристиките на нивните дланки. Ова е побрз метод од идентификација...
ТЕХНОЛОГИЈА

Amazon лансира бесплатен стриминг на музика и за Android, iOS и Fire TV

msp-admin
Amazon објави дека ја проширува својата бесплатна услуга за стриминг на музика, која вклучува реклами и веќе нема да биде достапна само преку уредите Alexa....
КОМПАНИИ

Пад на заработката на „Амазон“ за прв пат од 2017 година, Безос веќе не е најбогат човек во светот

msp-admin
Основачот и извршен директор на „Амазон“, Џеф Безос синоќа ја изгуби ласкавата титула на најбогат човек во светот. Според „Блумберг“, откако падна вредноста на акциите...
КОМПАНИИ

„Амазон“ почна да продава монтажни куќи

msp-admin
Интернет компанијата „Амазон“ во својата понуда внесе и продажба на мали брзомонтажни куќи. Наводно поради големиот раст на цените на недвижнини, трендот на изградба на...