СТАНДАРД life

Стриминг

БИЗЛАЈФ

Netflix ќе објави 70 оригинални филмови во 2021 година

Влатко Зорба
Netflix ќе објави 70 оригинални филмови во 2021 година, се вели во соопштението на компанијата во вторникот, повикувајќи се на амбициозните цели на платформата за...
ТЕХНОЛОГИЈА

Amazon лансира бесплатен стриминг на музика и за Android, iOS и Fire TV

msp-admin
Amazon објави дека ја проширува својата бесплатна услуга за стриминг на музика, која вклучува реклами и веќе нема да биде достапна само преку уредите Alexa....
КОМПАНИИ

Netflix веќе нема да работи на овие уреди, погледнете дали сте засегнати

msp-admin
Една од најпопуларните платформи за стриминг во последниве години, Netflix, ќе престане да поддржува еден куп уреди од 1 декември годинава. Се работи за некои...
ТЕХНОЛОГИЈА

Google воведува опција за стриминг на содржина помеѓу паметни уреди

msp-admin
Google нуди цели екосистем на паметни уреди за дома, вклучувајќи звучници, паметни дисплеи и поврзани телевизори Chromecast кои користат виртуелен асистент Google Assistant. Благодарение на...