Стандард

Уреди

КОМПАНИИ

Над милијарда iPhone телефони моментално се користат ширум светот

Влатко Зорба
Популарноста на iPhone никогаш не е доведена во прашање, но секако претставува големо достигнување информацијата што неодамна ги објави извршниот директор на Apple, Тим Кук....
КОМПАНИИ

Безос во неволја: Уреди на „Амазон“ се топат и експлодираат

msp-admin
Тројца американски демократски сенатори побараа повлекување на сите опасни производи од продажната платформа на „Амазон“, откако Си-Ен-Ен ги објави резултатите од својата истрага, кои покажаа...
ТЕХНОЛОГИЈА

Honor подготвува настан на 24 февруари на кој ќе претстави многу уреди

msp-admin
Honor подготвува настан за време на Мобилниот Конгрес, кој ќе се одржи на 24-ти февруари под наслов „HONOR’s All-scenario Smart Life Products Launch“. Тогаш очекуваме...
КОМПАНИИ

Netflix веќе нема да работи на овие уреди, погледнете дали сте засегнати

msp-admin
Една од најпопуларните платформи за стриминг во последниве години, Netflix, ќе престане да поддржува еден куп уреди од 1 декември годинава. Се работи за некои...