Таг : Нетфликс

Забава

„Нетфликс“ нуди 5 милиони долари за концерт на Ариана Гранде

Влатко Зорба
Британските медиуми денес пишуваат дека Ариана Гранде наскоро ќе објави филм снимен за време на турнејата „Sweetener“, а работниот наслов е „Sweetener Tour film“. Според...
МАГАЗИН

Остави порака „Збогум“: Почина млада ѕвезда на Нетфликс

Stefanija Kuzmanovska
Ѕвездата на шоуто на Нетфликс Terrace house: Tokio и професионалната борачка Хана Кимура почина на 22-годишна возраст, пренесуваат светските медиумите. Боречката компанијата „Стардом“ потврди дека...
Забава МАГАЗИН

Најдобрите крими филмови и серии кои можете да ги гледате на Netflix

Криминалистичките филмови едноставно не излегуваат од „мода”, а Netflix е тука да ви понуди добра забава. Стилски овие филмови се комбинираат со други жанрови што...
Забава МАГАЗИН

Пит Дејвидсон во новото шоу ќе зборува за Ариана Гранде

Кристина Денесовска
Американскиот комичар Пит Дејвидсон светската слава ја стекна откако се вери со пејачката Ариана Гранде. Љубовта, сепак не траеше долго, а по раскинувањето меѓусебно се...
Забава МАГАЗИН

Објавен тизерот за четвртата сезона на „Stranger things“

Кристина Денесовска
Доколку, за некое чудо, се уште не сте ја гледале третата сезона на хит-серијата „Stranger things“, внимавајте, следуваат спојлери. По трогателното збогување од шерифот Хупер...
Забава МАГАЗИН

Британскиот шеф на здравството ја нападна серијата на Гвинет Палтроу

Шефот на британската здравствена служба (NHS) Симон Стивенс обвини дека новиот документарен серијал на Гвинет Палтроу на Нетфликс претставува „значаен здравствен ризик“ за јавноста, пренесува...
Забава МАГАЗИН

На Златните глобуси се очекува голема доминација на Нетфликс

Доделувањата на филмските награди Златен глобус се смета за почеток на врвот на сезоната филмски награди, а овогодинешните 77 по ред, кои ќе се одржат...
Забава МАГАЗИН

10 настани кои го променија светот изминатата деценија

Елена Даскалова
Една деценија можеби и не ни се чини како долг временски период, но факт е дека може да се случат најразлични промени кои целосно го...
Забава МАГАЗИН

Нетфликс ја објави највознемирувачката серија досега

Кристина Денесовска
Новата вознемирувачка документарна серија на Нетфликс „Don’t F *** With Cats“ толку ги погодила луѓето, што некои, наводно, морале да ја исклучат по само неколку...