Стандард

Нетфликс

КОМПАНИИ

Netflix инвестира 100 милиони долари во диверзификација

Влатко Зорба
По објавувањето на неговиот прв извештај за родовата еднаквост во јануари, Netflix ги објави и резултатите од студијата за своите филмови и серии нарачани од...
ТЕХНОЛОГИЈА

Netflix воведува автоматско преземање содржина која би можело да ве интересира

Влатко Зорба
Netflix смисли уште една карактеристика на својот стриминг сервис што треба да им помогне на гледачите да откријат нови интересни филмови и серии. Тие најавија...
БИЗЛАЈФ

„Нетфликс“ ќе снима филм за „Гејмстоп“, кој ќе биде главниот актер?

Влатко Зорба
Филмскиот и телевизиски гигант, компанијата „Нетфликс“, преговара за снимање на филм чија главна тема би биле настаните од пред една недела, кога корисниците на социјалната...
КОМПАНИИ

Пандемијата им оди во прилог: „Netflix“ со приходи од 6,6 милијарди долари во последниот квартал на 2020 година

Влатко Зорба
Од пролетта 2020 година, стриминг услугата за гледање серии и филмови, „Netflix“, напредуваше неверојатно брзо, бидејќи мерките воведени поради короната главно бараа да останат дома,...
БИЗЛАЈФ

РАБОТА ОД СОНИШТАТА: Гледате „Нетфликс“, јадете бесплатна пица и заработувате пари

Влатко Зорба
Американската компанија бара некој за рангирање на сериите „Нетфликс“ и пица од испорака. Претходно оваа недела, компанијата „BonusFinder“ отвори конкурс за „професионален „binge watcher“. Компанијата...
КОМПАНИИ

Netflix објави извештај за еднаквоста и ги призна скандалозните услови за тоа како вработува

Влатко Зорба
Бројот на Афроамериканци во Netflix е двојно зголемен во последните три години, но компанијата признава дека има уште долг пат кога во прашање е вработувањето...
БИЗЛАЈФ

Netflix ќе објави 70 оригинални филмови во 2021 година

Влатко Зорба
Netflix ќе објави 70 оригинални филмови во 2021 година, се вели во соопштението на компанијата во вторникот, повикувајќи се на амбициозните цели на платформата за...
КОМПАНИИ

Netflix со најниски приходи во последните четири години

msp-admin
Американската стриминг платформа, Netflix објави дека во последното тримесечје има најниски приходи од уплата на претплатници во последните четири години. Како причина за тоа се...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!