Таг : Серија

Забава МАГАЗИН

Објавен тизерот за четвртата сезона на „Stranger things“

Кристина Денесовска
Доколку, за некое чудо, се уште не сте ја гледале третата сезона на хит-серијата „Stranger things“, внимавајте, следуваат спојлери. По трогателното збогување од шерифот Хупер...
ВИДЕО/ФОТО Технологија

Samsung ги претстави Galaxy S20, S20 + и S20 Ultra (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Samsung ја претстави новата серија на смартфони Galaxy S20 од висока класа, кои го револуционизираат начинот на кој го перцепираме светот околу нас. Galaxy S20...
Забава

НВО ќе прави серија по „Паразит“

Влатко Зорба
Невидениот успех на првиот филм од Јужна Кореја, кој доби „Оскар“ за најдобра филмска продукција е вест број 1 во Холивуд. Но, сега други информации...
Забава МАГАЗИН

Симпсонови го предвиделе коронавирусот уште во 1993 година

Фановите на Симпсонови веруваат дека аниминарната серија го предупредила светот за коронавирусот пред повеќе од две децении. Како доказ ја наведуваа епизодата од серијата од...
Забава МАГАЗИН

Британскиот шеф на здравството ја нападна серијата на Гвинет Палтроу

Шефот на британската здравствена служба (NHS) Симон Стивенс обвини дека новиот документарен серијал на Гвинет Палтроу на Нетфликс претставува „значаен здравствен ризик“ за јавноста, пренесува...
Забава МАГАЗИН

Аферата Левински во новата сезона на „Американска крими приказна“

Елена Даскалова
Третата сезона на популарната серија „Американска крими приказна“ ќе го носи насловот „Импичмент“ и ќе се занимава со еден од најголемите скандали во Белата куќа,...
Забава МАГАЗИН

Се снима нова серија за британското кралско семејство

Елена Даскалова
После хит-серијата на Нетфликс, „The Crown“, се снима уште една, посветена на кралското семејство, која носи наслов „Принцот“. Дејствието во серијата ќе биде раскажувано од...
Забава МАГАЗИН

Чендлер е во врска со водителката Моли Хурвитц

Актерот Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер во култната серија „Пријатели“, ретко кога се појавува во јавност, но кога ќе се појави, ги изненадува...
Забава МАГАЗИН

Људмила од Чернобил тврди: Серијата е полна со лаги!

Елена Даскалова
Људмила Игнатенко е жена чиј лик е централен во хит-серијата на ХБО, „Чернобил“, која оваа година стекна светска слава и овозможи приказната да се чуе...
Забава МАГАЗИН

Нетфликс ја објави највознемирувачката серија досега

Кристина Денесовска
Новата вознемирувачка документарна серија на Нетфликс „Don’t F *** With Cats“ толку ги погодила луѓето, што некои, наводно, морале да ја исклучат по само неколку...