Таг : П40

Компании и пазар

Кои се тројцата претставници на серијата Huawei P40 што ќе се продаваат во земјава?

Влатко Зорба
Од 6 април на македонскиот пазар ќе се продаваат 3 нови модели, претставници на авангардната P серија со врвен дизајн и камера на Huawei –...