Таг : Меган Маркл

Забава

Меган Маркл ја отвори душата: „Беше скоро невозможно да се преживее“

Влатко Зорба
Минатиот викенд во гостување на „Teenager Therapy Podcast“, проект на пет тинејџери од Калифорнија, војвотката од Сасекс Меган Маркл и принцот Хари открија детали за...
Забава

Нов негативен публицитет за Хари и Меган, ваков резултат не очекуваа

Влатко Зорба
Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл биле вклучени во голем број проекти и хуманитарни организации посветени на заштитата на животната средина. Но, двајцата не...
МАГАЗИН

Меган Маркл: Ако не гласате на изборите во САД, вие сте соучесници

Stefanija Kuzmanovska
Меган Маркл рече дека оние што нема да гласаат се „соучесници“ за време на виртуелен настан, насочен кон зголемување на учеството на гласачите во САД....
Забава

Позната причината за пропаѓањето на првиот брак на Меган Маркл

Влатко Зорба
Мемоарите „Пронаоѓање слобода“ за Меган Маркл (39) и принцот Хари (35) ја видоа светлината на денот, а некои непознати детали од нивните животи се појавија....
Забава

Меган Маркл доби честитки за роденденот од Кралското семејство

Влатко Зорба
Меган Маркл денес го слави својот 39-ти роденден, а со оглед на ситуацијата во светот поради пандемијата на коронавирус, таа веројатно ќе го прослави во...
МАГАЗИН

Трик за совршени усни со кој се служи Меган Маркл

Stefanija Kuzmanovska
Откако Меган Маркл (38) стана дел од британското кралско семејство, светот ги следи нејзините јавни настапи. За шминката на поранешната актерка се грижи шминкерот Даниел...