СТАНДАРД life

Меган Маркл

Шоубиз

Фотографите ја фатија Меган Маркл, таа со еден потег ги разбесни Британците

Radmila Tasevska
Меган Маркл е видена за прв пат откако беше објавено дека кралот Чарлс има рак. Таа со еден потег ги налути Британците. Војвотката од Сасекс...
Шоубиз

Меган Маркл и принцот Хари се разочарани што не беа номинирани за Еми наградите

Radmila Tasevska
Многумина забележаа дека принцот Хари и Меган Маркл не беа на Еми оваа година. Парот не присуствуваше на гламурозната забава во Холивуд минатата година, а...
Шоубиз

📷Меган Маркл снимена на прошетка, обожавателите загрижени за нејзината тежина

Urednik
По објавувањето на книгата „Endgame“, која наводно откри кој дава расистички коментари за Арчи, синот на Меган Маркл (41) и принцот Хари (39), војвотката е...
Шоубиз

Кралот Чарлс и принцезата Кејт обвинети за расизам кон бебето на Хари и Меган

Urednik
Пирс Морган именуваше двајца постари членови на кралското семејство за кои се вели дека покренале прашања за бојата на кожата на синот на војводата и...
Шоубиз

Ни трошка меланхолија: Меган Маркл во опуштено дружење на роденденот на Чарлс Трети

Urednik
Како што изгледа од најновите фотографии, Меган Маркл ни секунда не зажали што претходните денови не го посети Лондон по повод роденденот на кралот Чарлс...
Шоубиз

Принцот Хари и Меган Маркл ја одбиле поканата за роденденската забава на кралот Чарлс

Radmila Tasevska
Деновиве многу се зборува за врската на британскиот крал Чарлс и неговиот син Хари. Имено, кралот на 14 ноември ќе го прослави својот 75 роденден,...
Шоубиз

Меган Маркл повеќе не носи веренички прстен: Принцот Вилијам е вклучен во се

Radmila Tasevska
Многумина забележаа дека Меган Маркл одамна не носи веренички прстен. Меган Маркл и принцот Хари привлекуваат внимание на секој чекор. Долго време се во Америка,...
Стил

(ФОТО)Скромно издание на војвотката: Меган Маркл одржа говор во фустан од 55 евра

Urednik
Откако патуваше на Игрите „Invictus“ облечена во дизајнерски парчиња од 40.000 долари, војвотката од Сасекс излезе во Дизелдорф, Германија во многу поевтина верзија. Со поддршка...
Шоубиз

Дејвид Бекам и принцот Хари се уште се пријатели, но Меган е под знак прашалник

Urednik
Принцот Хари од неодамна живее живот полн со забавни излети, а оваа недела уживаше во фудбалски натпревар меѓу истакнатите гледачи од списокот што го состави...
Фитнес

Фитнес рутината на Меган Маркл: Како до извајани раце и мускулесто тело?

Urednik
Меган Маркл не престанува да биде дневна тема на таблоидите; од скандали и модни прашања, до прашања за тоа што јаде војвотката, со кого се...