Таг : средба

МАКЕДОНИЈА

Филипче: ИВЗ ќе продолжи да дава максимална поддршка за справување со корона кризата

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека е од огромно значење сите општествени чинители активно да се вклучат и да го искористат своето влијание во...
Политика

Спасовски – Тигањ: Преговарачката рамка за С.Македонија треба да биде поставена во јуни

Премиерот Оливер Спасовски денеска имаше средба со амбасадорката на Република Хрватска во Република Северна Макеоднија, Нивес Тигањ, на која била истакната исклучително добрата билатерална соработка...
Политика

Наредната недела ќе се одлучува за датумот за изборите

Премиерот исто така информира дека во наредните неколку дена ќе се прават анализи дали ќе предложи продолжување на вонредната состојба. Анализи се прават на сето...
Политика

Лидерска средба: Заев за брзи избори, Мицкоски не е подготвен за реална дискусија

Во тек е лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски на која сите лидери на политички партии, разговараат за состојбата на државата со ковид-19 и дали...
Политика

Пендаровски-Герберих: Од исклучително значење е градењето пријателски односи

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари проштална средба со германскиот амбасадор Томас Норберт Герберих на која е реафирмиран ставот дека за земјава од исклучително значење е...
Политика

Мицковски: Разумно е да седнеме како политичари и да се договориме

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски смета дека одбивањето на СДСМ за лидерска средба е „незрело“ бидејќи државата се наоѓа во кризна состојба и треба да...
МАКЕДОНИЈА

Констатирани недостатоци во врска со средбата во Куманово

Stefanija Kuzmanovska
Вонредниот инспекциски надзор за утврдување дали има прекршување на протоколите околу средбата на владините претставници и локалните власти во Куманово, е завршен на 18 април...
Забава МАГАЗИН

Последната средба меѓу Хари и Кејт Мидлтон била многу емотивна

Кристина Денесовска
Кејт Мидлтон со години беше блиска со својот девер Хари. Меѓутоа, откако тој се ожени, повеќе не беше близок ниту со неа, ниту со братот....