Таг : кралско семејство

Забава МАГАЗИН

Привилегии без кои остануваат Меган и Хари

Во вторник, 31 март, војводата и војвотката од Сасекс официјално ќе отстапат од своите кралски должности и ќе се посветат на својот нов живот, кој...
Забава МАГАЗИН

Кејт и Вилијам покажаа како работат за време на изолацијата

Принцот Вилијам, Кејт Мидлтон и нивните деца Џорџ, Шарлот и Луис се повлекоа во изолација во кралската резиденција во Кенсингтон откако беше прогласен карантин во...
Забава МАГАЗИН

Помошникот на кралицата заразен со коронавирус

Кристина Денесовска
Откако беше потврдено дека британскиот принц Чарлс е заразен со коронавирусот, одекна веста дека е заразен и еден помошник чие име не е откриено. Не...
Забава МАГАЗИН

Последната средба меѓу Хари и Кејт Мидлтон била многу емотивна

Кристина Денесовска
Кејт Мидлтон со години беше блиска со својот девер Хари. Меѓутоа, откако тој се ожени, повеќе не беше близок ниту со неа, ниту со братот....
Забава МАГАЗИН

Принцезата Шарлот и принцовите Џорџ и Луис ракоплескаа за медицинскиот персонал

Принцовите Џорџ и Луис и принцезата Шарлот ракоплескаа за медицинскиот персонал и волонтерите кои овие денови неуморно се борат против коронавирусот. Снимката е објавена на...
Забава МАГАЗИН

Камила е негативна на корона вирусот, а кралицата се чувствува добро

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Откако јавноста го дозна тоа, ја интересираше дали чекал ред за тестирањето како и останатите граѓани. –...
Забава МАГАЗИН

Меган Маркл ќе го позајми гласот во Симпсонови

Пред неколку месеци Меган Маркл се согласи да го даде гласот за Дизни, а продукциската куќа за возврат требло сретствата да ги донира во добротворна...
Забава МАГАЗИН

Кралицата никогаш не ѝ дозволи на Меган да го носи нејизниот накит

Меган Маркл се омажи за принцот Хари во 2018 година. Како сопруга на британскиот принц, таа можеше да користи низа привилегии. Тоа вклучува и венчавката...
Забава МАГАЗИН

Кралицата е во изолација, а нејзините должности ги презема Вилијам

Кралицата Елизабета неколку дена размислуваше што ќе направи за да се заштити од коронавирусот. Со својот сопруг принцот Филип, отпатува во дворецот Винздор. Таму секоја...
Забава МАГАЗИН

Хари и Меган од изолација го коментираа коронавирусот

Принцот Хари и Меган Маркл се во самоизолација со својот син Арчи во својот дом во Ванкувер. Тие одлучија самоволно да се повлечат во изолација,...