Таг : Кејт Мидлтон

Забава МАГАЗИН

Војвотката од Кембриџ откри какво е чувството да излезеш пред фотографите само неколку часа по породувањето

Кристина Денесовска
Кејт Мидлтон во големото интервју прозборе за бременоста, породувањето и мајчинството. Војвотката откри дека се соочувала со стравови како и секоја трудница, а открила и...
Забава МАГАЗИН

Песните кои познатите ги одбрале за првиот танц

Кристина Денесовска
Кога пар прави свадба, изборот на песната за прв танц е голема работа за нив. Доколку барате инспирација за овој посебен датум, погледнете ги изборите...
Забава МАГАЗИН

Кејт Мидлтон се грижела дали е добра мајка

Кристина Денесовска
Војвотката од Кембриџ, сопругата на принцот Вилијам, ја истакнала важноста на првите години од животот на детето во подкастот објавен во саботата, со кој сака...
Забава МАГАЗИН

Како Вилијам ќе ја изненади Кејт за Денот на вљубените

Кристина Денесовска
Принцот Вилијам планира романтична вечера за да ја изненади својата сопруга Кејт Мидлтон на Денот на вљубените, пишуваат британските медиуми. Војводата од Кембриџ, за кој...
Забава МАГАЗИН

Кејт Мидлтон доби нов прекар, сличен како принцезата Дијана

Кристина Денесовска
Откако Меган Маркл го напушти Обединетото Кралство, сите британски очи се повторно вперени кон Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ и сопругата на идниот британски крал....
Забава МАГАЗИН

Девојче се разочарало бидејќи Кејт не изгледа како Пепелашка

Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, со својот сопруг ги посетиле градовите Мамблс и Порт Талбот во Велс, каде се сретнале со бројни обожаватели на британското...
Забава МАГАЗИН

Нервозната насмевка на принцот Вилијам на шегите за кралското семејство

Војводата и војвотката од Кембриџ се смееја малку нервозно на шегите на Марго Роби за Мегзит за време на говорот кој го одржа на БАФТА...
Забава МАГАЗИН

Кејт Мидлтон домаќинка на кралски прием, блеска од раскош (ФОТО)

Елена Даскалова
Принцот Вилијам и војвотката Кејт сношти беа домаќини на прием во Бакингемската палата, наместо кралицата Елизабета, каде ги пречекаа најистакнатите гости од Африка. „Мојата баба...
Забава МАГАЗИН

Принцот Вилијам загрижен за својата сопруга Кејт

Елена Даскалова
Војвотката од Кембриџ во последниот период често се исцрпува со работа и постојано ги прескокнува оброците, а тоа многу го загрижува нејзиниот сопруг, принцот Вилијам....
Забава МАГАЗИН

Кејт Мидлтон го прославува својот 38 роденден

Војвотката од Кембриџ денеска слави роденден, а откако влезе во кралското семејство секој нејзин чекот се наоѓа под лупата на јавноста. Сепак, постојат занимливости кои...