Таг : Би-Би-Си

ЕУ СВЕТ

Би-Би-Си објави дека ќе укине околу 450 работни места во секторот вести

Би-Би-Си објави денеска дека ќе укине околу 450 работни места во секторот вести, како дел од заштеда од 80 милиони фунти и модернизација на програмата....
Забава МАГАЗИН

Раперот Стормзи во емисија дошол по куќни папучи

Британскиот рапер Стормзи, кој на фестивалот во Гластонбури на сцената е појави во панцир дизајниран од уличниот уметни Банкси, во вторникот во емисијата BBC Breakfast...