Таг : Вимблдон

Други спортови

Вимблдон собра 114 милиони евра од осигурување

Влатко Зорба
Вимблдон е еден од 34-те тениски турнири откажани поради пандемијата од коронавирус, но исто така и единствениот што доби пари од осигурителна компанија благодарение на...
Други спортови

Федерер по откажувањето на Вимблдон: Не можам да опишам како се чувствувам

Влатко Зорба
Швајцарскиот тенисер, носител на рекордни осум титули на Вимблдон, изјави дека му е многу тешко бидејќи славниот турнир е откажан поради коронавирусот. Славниот турнир поради...
СПОРТ

Вимблдон нема да се одржи за прв пат по Втората светска војна?

Stefanija Kuzmanovska
Во тек се серија кризни состаноци за да се одлучи дали ќе се одржи овогодинешниот најпознат светски тениски турнир, оној на тревата на „Ол Ингланд...