СТАНДАРД life

Принц Хари

Шоубиз

Принцот Хари додели отштета за хакирање на неговиот телефон од весникот „Мирор“

Urednik
Британскиот принц Хари е награден со 140.600 фунти откако Високиот суд во Лондон пресуди дека тој бил жртва на „умерено“ хакирање на телефонот и други...
Шоубиз

Кралот Чарлс и принцезата Кејт обвинети за расизам кон бебето на Хари и Меган

Urednik
Пирс Морган именуваше двајца постари членови на кралското семејство за кои се вели дека покренале прашања за бојата на кожата на синот на војводата и...
Стил

(ФОТО)Скромно издание на војвотката: Меган Маркл одржа говор во фустан од 55 евра

Urednik
Откако патуваше на Игрите „Invictus“ облечена во дизајнерски парчиња од 40.000 долари, војвотката од Сасекс излезе во Дизелдорф, Германија во многу поевтина верзија. Со поддршка...
Шоубиз

Дејвид Бекам и принцот Хари се уште се пријатели, но Меган е под знак прашалник

Urednik
Принцот Хари од неодамна живее живот полн со забавни излети, а оваа недела уживаше во фудбалски натпревар меѓу истакнатите гледачи од списокот што го состави...
Шоубиз

Принцот Хари изгуби контакт со сопствениот кум: Дали сите му свртеа грб?

Urednik
Иако Џек Ман беше кумот на Хари на неговата голема свадба со Меган Маркл во 2018 година, принцот Хари не застана покрај Ман на неговата...
БИЗЛАЈФ

Принцот Хари има нова работа: доверена му е многу ретка улога во корпоративниот свет

Влатко Зорба
Тој веќе не е „работен“ член на кралското семејство, туку принцот Хари има нова работа: тој ќе биде директор на стартап од Силиконската долина. Војводата...
БИЗЛАЈФ

Колкави се приходите на Хари и Меган по разделбата со кралското семејство?

Влатко Зорба
Принцот Хари и Меган Маркл разговараа со Опра Винфри во интервју за Си-Би-Ес во неделата вечерта, кое имаше за цел да го прикаже животот на...