СТАНДАРД life

телефон

Шоубиз

Принцот Хари додели отштета за хакирање на неговиот телефон од весникот „Мирор“

Urednik
Британскиот принц Хари е награден со 140.600 фунти откако Високиот суд во Лондон пресуди дека тој бил жртва на „умерено“ хакирање на телефонот и други...
ТЕХНОЛОГИЈА

Honor планира сопствен телефон со екран на преклоп

Stefanija Kuzmanovska
Новиот извештај, објавен од Display Supply Chain, ни дава увид што да очекуваме во сегментот на флексибилни телефони. Веројатно најинтересниот детал е што Honor подготвува...
ТЕХНОЛОГИЈА

Како некој може да ги види сите слики и видеа на вашиот заклучен телефон благодарение на „баг“ на Facebook?

Stefanija Kuzmanovska
Откриена е грешка во функцијата Messenger Rooms на Facebook што му овозможува на напаѓачот пристап до сите приватни фотографии и видеа, како и други чувствителни...
ТЕХНОЛОГИЈА

„Самсунг“ патентираше модул од 6 камери за мобилен телефон

msp-admin
Новиот патент кој се појави на Интернет, покажува нов начин за прегледување на поставките за камерите на телефоните. Целта е, очигледно, да има што е...
ТЕХНОЛОГИЈА

Како правилно да го дезинфицирате вашиот паметен телефон?

msp-admin
Паметните телефони, таблети и мобилни телефони веќе долго време се составен дел од нашите животи. Ние не се разделуваме со нив за време на работата...
ТЕХНОЛОГИЈА

Paper Phone нè прави понезависни од паметниот телефон (ВИДЕО)

msp-admin
Неколку експериментални апликации на Google се обидуваат да ја намалат зависноста на потрошувачите од паметните телефони. Во моментов, Интернет-компанијата разви 6 вакви апликации. Ако првите...