СТАНДАРД life

екран

ТЕХНОЛОГИЈА

Honor планира сопствен телефон со екран на преклоп

Stefanija Kuzmanovska
Новиот извештај, објавен од Display Supply Chain, ни дава увид што да очекуваме во сегментот на флексибилни телефони. Веројатно најинтересниот детал е што Honor подготвува...
ТЕХНОЛОГИЈА

Xiaomi претстави концепт на телефон без порти и копчиња (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Xiaomi претстави нов концепт на паметен телефон со четиристран заоблен екран. Екранот е заоблен на 88 степени, без порти и хардверски копчиња. Од компанијата велат...
ТЕХНОЛОГИЈА

Honor може да претстави телефон со флексибилен екран

Влатко Зорба
Honor неодамна се раздели од нејзината матична компанија Huawei и оттогаш кинескиот производител работи напорно на нови производи, планови и соработки. Извештаите спомнаа дека Honor...
ТЕХНОЛОГИЈА

Apple размислува за iPhone на склопување

Влатко Зорба
Apple започнала со работа на iPhone со екран на преклоп, потенцијален конкурент на слични уреди од Samsung Electronics и други компании, иако годинава планира само...
ТЕХНОЛОГИЈА

HoloGlass филм го претвора дисплејот на таблетот во 3D/VR екран

msp-admin
Технолошката компанија Mopic, специјализирана за 3D и VR технологија ќе покаже неколку возбудливи производи на CES 2020 во Лас Вегас во јануари. Тука вклучуваат 3D...
ТЕХНОЛОГИЈА

Промената на екранот на Huawei Mate X ќе ги чини корисниците исто колку и iPhone 11 Pro

msp-admin
Huawei го претстави револуционерниот флексибилен 5G паметен телефон Huawei Mate X претходно оваа година. Сепак, компанијата не брзаше да започне со продажба за да ги...
ТЕХНОЛОГИЈА

Проблемот со скенерот за отпечатоци на Samsung Galaxy S10 ја опфаќа и серијата Note10 (ВИДЕО)

msp-admin
Минатата недела стана јасно дека сензорот за отпечатоци на Galaxy S10 има проблем со употребата на ефтини заштитници, а Samsung подготвува ажурирање на софтверот за...
ТЕХНОЛОГИЈА

Нов тест покажува колку е издржлива шарката на Galaxy Fold (ВИДЕО)

msp-admin
Неодамна видовме како ажурираната верзија на паметниот телефон со екран на преклоп, Samsung Galaxy Fold се справува со тестовите на JerryRigEverything, а сега SquareTrade пушта...