Стандард

екран

ТЕХНОЛОГИЈА

Apple размислува за iPhone на склопување

Влатко Зорба
Apple започнала со работа на iPhone со екран на преклоп, потенцијален конкурент на слични уреди од Samsung Electronics и други компании, иако годинава планира само...
ТЕХНОЛОГИЈА

HoloGlass филм го претвора дисплејот на таблетот во 3D/VR екран

msp-admin
Технолошката компанија Mopic, специјализирана за 3D и VR технологија ќе покаже неколку возбудливи производи на CES 2020 во Лас Вегас во јануари. Тука вклучуваат 3D...
ТЕХНОЛОГИЈА

Промената на екранот на Huawei Mate X ќе ги чини корисниците исто колку и iPhone 11 Pro

msp-admin
Huawei го претстави револуционерниот флексибилен 5G паметен телефон Huawei Mate X претходно оваа година. Сепак, компанијата не брзаше да започне со продажба за да ги...
ТЕХНОЛОГИЈА

Проблемот со скенерот за отпечатоци на Samsung Galaxy S10 ја опфаќа и серијата Note10 (ВИДЕО)

msp-admin
Минатата недела стана јасно дека сензорот за отпечатоци на Galaxy S10 има проблем со употребата на ефтини заштитници, а Samsung подготвува ажурирање на софтверот за...
ТЕХНОЛОГИЈА

Нов тест покажува колку е издржлива шарката на Galaxy Fold (ВИДЕО)

msp-admin
Неодамна видовме како ажурираната верзија на паметниот телефон со екран на преклоп, Samsung Galaxy Fold се справува со тестовите на JerryRigEverything, а сега SquareTrade пушта...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!