Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Нов тест покажува колку е издржлива шарката на Galaxy Fold (ВИДЕО)

Неодамна видовме како ажурираната верзија на паметниот телефон со екран на преклоп, Samsung Galaxy Fold се справува со тестовите на JerryRigEverything, а сега SquareTrade пушта видео од своите тестови.

Тие користат робот за да откријат колку преклопувања ќе издржи уредот, што според Samsung треба да функционира по 200.000 вакви движења. Резултатите од SquareTrade го побиваат ова тврдење, затоа што по 18.500 преклопувања, се појавува штета во група на пиксели, а при 120.000 се појавува проблем со функционирањето на шарката.

Компанијата спроведува и тест со испуштање на уредот од висина од 1,83 метри, при што еден пад е доволен за сериозно оштетување на уредот. Ова се случува и покрај употребата на вклучената со него заштитна обвивка и се однесува и на главниот екран и на надворешниот.

Како заклучок, можеме повторно да истакнеме дека ако ви се случи да го добиете Galaxy Fold, мора да бидете многу внимателни како работите со него.

Поврзани вести

Honor V30 5G ќе има заоблен дисплеј со отвор за двојна селфи-камера

msp-admin

Facebook ја купи најголемата колекција на GIF анимации за 400 милиони долари

msp-admin

Facebook тестира карактеристика за препознавање на лицето за корисниците, при најавување во социјалната мрежа

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!