СТАНДАРД life
ТЕХНОЛОГИЈА

Samsung Galaxy S10 веќе може да снима Hyperlapse видео со предната камера

Серијата паметни телефони Samsung Galaxy S10 сега имаат можност да снимаат Hyperlapse клипови со предната камера, овозможено со најновото ажурирање, со кое уредите сега добиваат дел од досегашните функционалности за Galaxy Note10.

Се разбира, овој режим не е нов и е достапен во голем број модели, со можност да се промени брзината на репродукција на снименото видео или да се остави системот да избере соодветна поставка.

Samsung веќе го дистрибуира ажурирањето во Европа, што значи дека наскоро треба да биде достапно во земјава.

Поврзани вести

Кина ја блокираше „Signal“

Влатко Зорба

Младите во Хрватска имаат најдобри дигитални вештини во Европската унија

msp-admin

Apple работи на надворешна батерија со магнет за iPhone

Влатко Зорба