Стандард

Онор

ТЕХНОЛОГИЈА

Honor може да претстави телефон со флексибилен екран

Влатко Зорба
Honor неодамна се раздели од нејзината матична компанија Huawei и оттогаш кинескиот производител работи напорно на нови производи, планови и соработки. Извештаите спомнаа дека Honor...
ТЕХНОЛОГИЈА

Следната генерација на Honor смартфони се враќа на услугите на Google

Влатко Зорба
Пред извесно време, кинескиот гигант Huawei го продаде Honor, оставајќи го да расте самостојно и да може да тргува со американски компании, вклучувајќи го и...
КОМПАНИИ

„Huawei“: Го продаваме брендот „Honor“ заради притисоците што ги трпиме

msp-admin
Кинеската компанија „Huawei“ објави дека одлучила да го продаде брендот телефони „Honor“, бидејќи во изминатиот период тој дел од нејзиниот бизнис бил под огромен притисок...
ТЕХНОЛОГИЈА

Honor подготвува настан на 24 февруари на кој ќе претстави многу уреди

msp-admin
Honor подготвува настан за време на Мобилниот Конгрес, кој ќе се одржи на 24-ти февруари под наслов „HONOR’s All-scenario Smart Life Products Launch“. Тогаш очекуваме...
ТЕХНОЛОГИЈА

Honor V30 5G ќе има заоблен дисплеј со отвор за двојна селфи-камера

msp-admin
И покрај тешкотиите со кои се соочува Huawei, компанијата продолжува да инвестира во нови производи и развој. Веќе е јасно дека Кинезите подготвуваат нов предводник...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!