Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Honor V30 5G ќе има заоблен дисплеј со отвор за двојна селфи-камера

И покрај тешкотиите со кои се соочува Huawei, компанијата продолжува да инвестира во нови производи и развој. Веќе е јасно дека Кинезите подготвуваат нов предводник од нивниот бренд Honor – V30 5G, а сега, благодарение на познати извори, дознаваме дека тој ќе има отвор на екранот за предната камера слична на Honor V20 (View20).

Главните разлики ќе бидат присуството на двојна селфи камера и екран со малку заоблени страни, но страничните рамки сепак ќе бидат видливи.

Областа под дисплејот е „потенка“ од онаа на актуелниот модел, а горниот дел е практично отсутен, при што звучникот се користи за време на повиците вградени во рамката.

Honor обично промовира нови модели во V серијата кон крајот на годината, што значи дека останува барем еден месец до премиерите на V30, а во меѓувреме очекуваме да се појават повеќе детали околу серијата.

Поврзани вести

Google ја укинува употребата на „колачиња“ и воведува FLoC: Еве што значи тоа

Влатко Зорба

Xiaomi го претстави Mi Mix Fold (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Како Facebook ја доближува виртуелната реалност до луѓето?

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!