СТАНДАРД life

Бренд

Шоубиз

📸 Ријана рекламираше долна облека од својот бренд

Radmila Tasevska
Пејачката Ријана неодамна ги изненади своите следбеници на Инстаграм со провокативна објава. Имено, таа ја претстави новата колекција на својот бренд за долна облека која...
Стил

(ГАЛЕРИЈА) Нов почеток за познатиот бренд: „Victoria’s Secret“ собира легендарни ангели

Urednik
Познатиот американски бренд за долна облека „Victoria’s Secret“ претстави нова кампања и во оваа прилика ги собра легендарните манекенки како Жизел Бундхен, Адријана Лима и...
КОМПАНИИ

Брендот кој беше симбол на Словенија продаден по цена на гарсоњера

Влатко Зорба
Брендот на словенечката авиокомпанија „Адриа ервејс“ во стечај беше продадена на понудувач од странство за нешто повеќе од 33.000 евра нето, изјави стечајниот управник Јанез...
КОМПАНИИ

Apple повторно на врвот на светот: Вреди повеќе од моќниот Amazon, но не благодарение на iPhone

Влатко Зорба
Apple го престигна Amazon за прв пат во последните пет години, за да стане највредниот бренд во светот, се вели во извештајот на консултантската компанија...
АНАЛИЗИ

Трамп го стави својот бизнис во криза, непосредно пред да му се врати

Влатко Зорба
Напишано е точно таму, на првите неколку страници на „Trump University Branding 101“: „Вистината е дека сè што зборуваш и правиш е важно“. Ова го...
КОМПАНИИ

„Huawei“: Го продаваме брендот „Honor“ заради притисоците што ги трпиме

msp-admin
Кинеската компанија „Huawei“ објави дека одлучила да го продаде брендот телефони „Honor“, бидејќи во изминатиот период тој дел од нејзиниот бизнис бил под огромен притисок...