Таг : Долна облека

Здравје и Храна

Дали спиете во долна облека или без неа? Откриено што е поздраво

Stefanija Kuzmanovska
Голем број луѓе спијат во долна облека во текот на целата година – во зима носат пижами врс неа, а летото остануваат само по гаќи...
Забава

Мелани Грифит изгледа феноменално во долна облека, а нејзината возраст е шок за сите

Stefanija Kuzmanovska
Мелани Грифит ги воодушеви обожавателите на Инстаграм споделувајќи ги своите последни фотографии во розова долна облека на таа социјална мрежа. Фотографиите на 63-годишната актерка се...
Забава

Провиден фустан и црвена долна облека: Ново провокативно издание на ЈК

Stefanija Kuzmanovska
Поп-ѕвездата Јелена Карлеуша луѓето ја сметаат за икона на стилот, а за нејзините стајлинзи секогаш се зборува, што е случај и сега. Овој пат, Јелена...
МАГАЗИН

Кејт Мидлтон носи посебна долна облека, танги не доаѓаат во предвид!

Stefanija Kuzmanovska
Кејт Мидлтон е секогаш совршено облечена, а никој не знае колку всушност војвотката од Кембриџ мора да внимава на нејзината облека, па дури и за...
МАГАЗИН

Џорџина позираше во бела чипкана долна облека! (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska
Избраничката на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез, се почесто ја гледаме во провокативни изданија кои не оставаат никого рамнодушен. Ваквите објавувања станаа скоро секојдневни на нејзиниот...
МАГАЗИН

Џенифер Лопез позираше во црна кожна долна облека

Stefanija Kuzmanovska
Пејачката Џенифер Лопез во голема мера се подготвува за премиерата на нејзиниот нов филм, работи на нови песни, но и гостува на разни телевизиски емисии,...
МАГАЗИН

Мадона објави фотографија во долна облека, нејзините фанови реагираат: „Не сакаме да го гледаме ова“

Stefanija Kuzmanovska
Кралицата на поп музиката, која за неколку месеци ќе полни 62 години, Мадона, не престанува да ги изненадува своите следбеници на социјалните мрежи. Пред неколку...
Забава МАГАЗИН

„Викторијас сикрет“ пропаѓа?

Елена Даскалова
Откако беа откажани гала-ревиите на „Викторијас сикрет“, неизбежно беше прашањето дали брендот можеби пропаѓа или е во некаква криза. После период полн со предизвици и...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Зошто не смеете да перете долна облека на ниски температури?

Елена Даскалова
Многу често, кога сме мрзливи и не ја селектираме облеката, пуштаме мешана машина во која има и долна облека и секојдневна и постелнини и крпи…...