Таг : Ким Кардашијан

Забава МАГАЗИН

Ким Кардашијан ги разбесни луѓето со новата објава сред пандемијата

Реалити ѕвездата Ким Кардашијан на социјалните мрежи го сподели својот план за донирање пари, како помош на фондот кој го основаше Baby2Baby, непрофитна организација која...
МАГАЗИН Стил

Ким и Кортни со контроверзен изглед на миса во Париз

Ким и Кортни Кардашија не ја пропуштија Модната недела во Париз. Но покрај тоа што многу модни куќи за нив ослободија место во првите редови,...
Забава МАГАЗИН

Нови детали за физичката пресметка меѓу сестрите Кардашијан

Кристина Денесовска
Сцената со физичката пресметка меѓу сестрите Ким и Кортни Кардашија привлече најмногу внимание во новиот тизер за реалното шоу Keeping Up With The Kardashians. Меѓутоа,...
Забава МАГАЗИН

Ким и Кортни Кардашијан во физичка пресметка

Кристина Денесовска
Излезе новиот тизер за реалното шоу Keeping Up Eith The Kardashians, а посебно внимание привлече сцената од физичкаа пресметка меѓу сестрите Кардашијан, поточно Клои и...
Забава МАГАЗИН

Сестрите Кардашијан оддадоа почит на покојниот татко (ФОТО)

Елена Даскалова
„Ми недостигаш повеќе отколку што можам да замислам“, напиша Ким Кардашијан под фотографијата со нејзиниот татко, кој на 22 февруари ќе прославеше 76-ти роденден. Сестрите...
Забава МАГАЗИН

Фановите го критикуваат Канје бидејќи се однесувал лошо кон сопругата

Кристина Денесовска
Брачниот пар Кардашијан-Вест оваа недела два пати се избламирале во јавност. За тоа, виновен е Канје и неговото не џентлменско однесување кон сопругата кое камерите...
Забава МАГАЗИН

Песните кои познатите ги одбрале за првиот танц

Кристина Денесовска
Кога пар прави свадба, изборот на песната за прв танц е голема работа за нив. Доколку барате инспирација за овој посебен датум, погледнете ги изборите...
Забава МАГАЗИН

Ким Кардашијан повторно на суд, фотографот бара милионска отштета

Ким Кардашијан се соочува со тужба поради романтична фотографија која ја споделила на својот Инстаграм профил. Таа во 2018 година објавила фотографија на која таа...
Забава МАГАЗИН

Ким Кардашијан ја нарече шминката на Кајли евтино ѓубре

Кајли Џенер на својот Јутјуб канал објави видео во кое ја презентира уметноста во шминкањето. Како модел и послужи постарата сестра, најпознатата реалити ѕвездда, Ким...
Забава МАГАЗИН

Малата Чикаго Вест прослави втор роденден, Мики и Мини главна тема на забавата

Елена Даскалова
Чикаго Вест, ќерката на Ким Кардашијан и раперот Канје Вест наполни две години, а семејството, сосема очекувано, го прослави прекрасниот ден со одлична забава. Ким...