Стандард

Војна

ТЕХНОЛОГИЈА

Апликација симулира нуклеарна војна и крајот на светот (ВИДЕО)

msp-admin
Прва од ваков вид научна апликација симулира нуклеарна војна и крај на светот. Играчите можат да развијат веродостојни сценарија и да ги анализираат последиците. Има...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!