Таг : Ријана

Забава

Што се крие турбулентниот однос меѓу Ријана и Дрејк

Stefanija Kuzmanovska
Од успешна деловна соработка до меѓусебно флертување и заедничко шетање по црвениот тепих, Ријана и Дрејк постојано ја скокоткаат фантазијата на јавноста, секогаш оставајќи го...
Забава

Ријана рекламира шминка, и конечно проговори за музика (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Додека ја промовираше својата нова козметичка линија „Fenty Skin line“, Ријана после долго време кажа нешто за нејзиниот деветти студиски албум, кој фановите едвај го...
Забава

Ријана за наем на куќа во Хемптонс дава 415.000 долари месечно (ФОТО)

Влатко Зорба
Ријана плаќа 415,000 американски долари за изнајмување на куќа на брегот во познатата населба Хемптонс. 32-годишната поп-sвезда планира да остане на имотот од средината на...
МАГАЗИН

Ријана излезе на третото место на листата на најбогати уметници на „Сандеј тајмс“

Stefanija Kuzmanovska
Ријана го направи своето деби во „The Sunday Times Rich List“ со богатство проценето на 468 милиони фунти. Поп-sвездата, која сега живее во Лондон, е...
Забава

Ријана купила респиратор за својот татко, имал коронавирус

Влатко Зорба
Пејачката Ријана купила респиратор и го испратила кај нејзиниот татко откако дознала дека е позитивен за коронавирус. „Mојата ќерка секој ден ме проверуваше. Искрено, мислев...
Забава МАГАЗИН

Ријана донира пет милиони долари за борба против коронавирусот

Секојдневно се донираат пари и неопходни сретства за борба против коронавирусот. Модниот дизајнер Армани беше еден од првите кои донираа и тоа 1,25 милиони евра...
Забава МАГАЗИН

И ѕвезда и хуманитарец: Ријана донираше голема сума за заболените од коронавирус

Пејачката Ријана одлучила да донира сума од 5 милиони долари за борбата против болеста ковид-19, преку својата хуманитарна фондација „Клара Лајонел“. Дел од овие пари...
Забава МАГАЗИН

Ријана има ново момче за кое интернетот има што да каже

Пред неколку дена протече информацијата дека Ријана ја прекинала врската со тајното момче, милијардерот Хасан Јемел. Според тврдењата на Harper’s Bazaar, парот бил во врска...
Забава МАГАЗИН

Ријана ја прекина тригодишната врска со тајниот милијардер

По Ванеса Хаџинс и Астон Батлер, уште еден познат пар ја прекина својата врска оваа година. Овој пат, како што пренесува Us Weekly, станува збор...