Таг : бебе

Забава МАГАЗИН

Ешли Греам „нападната“ поради фотографиите каде го дои детето

Кристина Денесовска
Плус сајз манекенката Ешли Греам на социјалните мрежи споделува моменти со синот Ајзак. Таа сакаше да покаже како изгледа животот со бебето, а на една...
Вести СВЕТ

Бебе старо 17 дена го победи коронавирусот и тоа без лекови (ВИДЕО)

Бебе старо 17 дена се опорави од новиот коронавирус во кинескиот град Вухан. Неговата мајка се заразила со опасниот вирус на крај од бременоста, пренесува...
Забава МАГАЗИН

Детето на Илон Маск само ќе одлучи за својот пол

Кристина Денесовска
Пејачката Гримс, чие вистинско име е Клер Бучер, на почетокот на оваа година објави дека е бремена од бизнисменот и директорот на фирмата SpaceX, Илон...
Забава МАГАЗИН

Се породи сопругата на Тарантино

Елена Даскалова
Режисерот Квентин Тарантино (56) потврдил дека неговата сопруга Даниела Пик (36) се породила и дека станале родители на машко бебе. Како што наведува ТМЗ, бебето...
Забава МАГАЗИН

Крис Нот стана татко по втор пат

Кристина Денесовска
Американскиот актер Крис Нот, попознат како Ѕверката од популарната серија „Сексот и градот“ во септември минатата година ги израдува своите обожаватели со објавата дека ќе...
Забава МАГАЗИН

Војвотката од Кембриџ откри какво е чувството да излезеш пред фотографите само неколку часа по породувањето

Кристина Денесовска
Кејт Мидлтон во големото интервју прозборе за бременоста, породувањето и мајчинството. Војвотката откри дека се соочувала со стравови како и секоја трудница, а открила и...
Забава МАГАЗИН

Аки Рахимовски стана татко

Кристина Денесовска
Фронтменот на Парни Вајљак доби ќерка во врската со таинствената 37-годишна Словенка, Барбара Васел, а ѝ дале име Антонија, пренесува RTL. Девојчето е родено пред...
Забава МАГАЗИН

Роби Вилијамс доби четврто дете

Кристина Денесовска
Пејачот Роби Вилијамс и неговата сопруга Ејда Филд го добија своето четврто дете. Парот не откри јавно дека очекува дете, туку сега, кога бебето веќе...
Забава МАГАЗИН

Ешли Грејам покажа како навистина изгледаат жените по породувањето

Елена Даскалова
Ешли Грејам, која важи за најпопуларен плус-сајз модел во светот, неодамна се породи и стана мајка на син. Таа со своите објави на Инстаграм постојано...
Забава МАГАЗИН

Ана и Енрике објавија фотографии од бебето

Елена Даскалова
Пред неколкудена брат му на Енрике, Хулио Јуниор, случајно или намерно, за едно радио откри дека веќе станал чичко и дека Енрике и Ана Курникова...