Таг : Адел

МАГАЗИН

Поранешниот тренер ги откри тајните на неверојатната трансформација на Адел

Stefanija Kuzmanovska
Пејачката Адел шокираше милиони на социјалните медиуми со една фотографија на почетокот од овој месец. Адел покажа нов изглед на својот роденден и евидентно е...
Здравје и Храна

Ви го претставуваме деталниот план за исхрана со кој пејачката Адел изгуби повеќе од 40 килограми

Stefanija Kuzmanovska
Сè што треба да знаете за сиртфуд диетата, од нејзината научна позадина, благосостојба и ризици до план за исхрана  По објавувањето на уште една фотографија...
МАГАЗИН

ШОКАНТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА: „Која си ти ѝ што и направи на Адел?“

Stefanija Kuzmanovska
Британската пејачка-текстописец Адел се огласи на Инстаграм на својот 32 роденден, објавувајќи фотографија на која позира во тесен црн фустан и ја испрати пораката: „Благодарам...
Забава

Разводот Адел ја чинеше милиони фунти, но детали нема да открива

Stefanija Kuzmanovska
Пејачката Адел (31) побара од судот во Лос Анџелес деталите за разводот од милијардерот Сајмон Конески (45) да ги сочува во тајност. Според странските медиуми,...
Забава МАГАЗИН

Адел ги забавува гостите на свадбата на најдобрата пријателка

Кристина Денесовска
Секогаш во улога на забавувач, 31-годишната пејачка не се срамеше да го земе микрофонот и да испее неколку песни пред гостите на свадбата на нејзината...
Забава МАГАЗИН

Адел не ја препознале на забавата по Оскарите

Кристина Денесовска
Поп-пејачката Адел дошла на забавата која по доделувањата на Оскарите ја приредиле Џеј Зи и Бијонсе, а таму никој не можел да ја препознае. Пејачката...
Забава

Адел непрепознатлива на оскаровската забава на Џеј Зи (ФОТО)

Влатко Зорба
Британската пејачка Адел присуствуваше на забава по „Оскарите“ чиј домаќин беше Џеј Зи, а таму никој не успеал да ја препознае. Пејачката изгуби дури 45...
Забава МАГАЗИН

Адел откри како успеала да ослабне до непрепознатливост

Елена Даскалова
Откако Адел ги објави новогодишните фотографии, сите останаа воодушевени од нејзиниот успех да ослабне толку многу за кратко време. Сите беа пријатно изненадени од нејзиниот...
Забава МАГАЗИН

Нескромната Адел остави голем бакшиш на келнер за празниците

Елена Даскалова
Пејачката Адел одлично си поминува за време на празниците, на нејзиното новогодишно патување на Карибите. Таа ги мине новогодишните празници во друштво на најблиските пријатели,...