СТАНДАРД life

Адел

Шоубиз

Адел по осум години во Европа: Препродавачи продаваат билети за неверојатни суми

Radmila Tasevska
Адел најави дека ќе настапи во Европа првпат од 2016 година, со серија од четири концерти во Минхен, Германија, ова лето. „Пред неколку месеци добив...
Шоубиз

Адел конечно ги потврди шпекулациите? Во шоуто на нејзиниот пријател изјавила дека неодамна се омажила

Radmila Tasevska
Веќе извесно време обожавателите на Адел мислат дека пејачката се омажила во тајност. За време на шоуто на нејзиниот најдобар пријател Алан Кар, Адел конечно...
Шоубиз

Поради оваа изјава, фановите се убедени дека Адел се омажила во тајност

Urednik
Наводно, 35-годишната сопственичка на неколку „Греми“ Адел тајно „го кажала судбоносното да“ и му ветила „вечна љубов“ на 41-годишниот спортски агент Рич Пол. Приказните за...
Шоубиз

Адел го откри полот на бебето на нејзини фанови: „Се надевам дека и вие ќе ми направите услуга еден ден“

Urednik
Пејачката Адел (35) не можеше да ги сокрие емоциите кога направи услуга на пар за време на концерт во Лас Вегас и го откри полот...