СТАНДАРД life

Облека

Стил

📷 Познатата актерка на црвениот тепих пристигна во облека од 3 милиони долари

Radmila Tasevska
На наградите SAG Awards во Лос Анџелес, една од најзабележителните личности беше убавата актерка Маргот Роби. Роби повторно пристигна на црвениот тепих во издание кое...
Шоубиз

📸 Џеј Ло го воодушеви интернетот со фотографија во долна облека: „Бен е навистина среќен“

Radmila Tasevska
Џенифер Лопез објави фотографија на Инстаграм на која позира во црвена чипкана долна облека и остави без здив милиони нејзини фанови. 54-годишната актерка го покажа...
Шоубиз

📸 Ријана рекламираше долна облека од својот бренд

Radmila Tasevska
Пејачката Ријана неодамна ги изненади своите следбеници на Инстаграм со провокативна објава. Имено, таа ја претстави новата колекција на својот бренд за долна облека која...
Стил

📷Уште еден стајлинг кој брише години, сето тоа благодарение на ефективни детали

Urednik
Омилената модна икона од 50+, седокосата инфлуенсерка Кармен Химено повторно има генијален изглед со ефект против стареење. Кармен редовно не воодушевува со својот разигран стајлинг...
Шоубиз

📷Сите се согласуваат дека ова е најпредизвикувачкиот изглед на Хали Бери: Дали навистина така излегла?

Urednik
Во 2008 година Хали Бери беше прогласена за најсекси жена на светот, а 15 години подоцна сите се согласуваат дека таа и понатаму изгледа исто...
Стил

Стајлинг кој брише години: Шерон Стоун блесна во разиграна облека

Urednik
Постарите дами кои бараат модна инспирација за стилизирање на младешки и разиграни комбинации ќе бидат воодушевени од најновото модно издание на 65-годишната актерка Шерон Стоун....
Стил

Луксузно: Во стајлингот на Меган Маркл доминираа парчиња по кои копнеат модните зависници

Urednik
Поранешната американска актерка Меган Маркл е видена на улиците на Санта Барбара во уште едно елегантно издание постигнато со луксузни парчиња потпишани од реномирани дизајнерски...
Стил

60 години подоцна: омилениот костим на Џеки Кенеди сè уште има иконски статус

Urednik
Џеки Кенеди, меѓу другото, е запаметена по беспрекорниот вкус и чувството за мода. Првата дама на Америка имаше естетика препознатлива меѓу илјадници, а во текот...
КОМПАНИИ

Половина милијарда непродадена облека во Германија: Попустите ќе се искачат до 90 проценти

Влатко Зорба
Во германските модни продавници потрошувачите можат да очекуваат големи попусти на цените по затворањето на заклучувањето поради коронавирусот. – За многу производи ќе има попусти...
КОМПАНИИ

Трговците се „гушат“ во непродадена облека, кој би можел да профитира од тоа?

Влатко Зорба
Некои трговци се обидуваат да продадат барем дел од залихите, но поголемиот дел од облеката ќе заврши во ѓубре. Затоа, бизнисот на компаниите за рециклирање...