СТАНДАРД life

Хали Бери

Шоубиз

📸 Хали Бери каква што досега не сме ја виделе: Актерката предизвика лавина коментари на Инстаграм со нејзиниот стајлинг

Radmila Tasevska
Актерката Хали Бери со една своја фотографија предизвика лавина коментари на Инстаграм. Имено, таа позираше во лифт, а беше облечена во зелено боди од тантела...
Шоубиз

📷Сите се согласуваат дека ова е најпредизвикувачкиот изглед на Хали Бери: Дали навистина така излегла?

Urednik
Во 2008 година Хали Бери беше прогласена за најсекси жена на светот, а 15 години подоцна сите се согласуваат дека таа и понатаму изгледа исто...
Шоубиз

📷Хали Бери гордо ја покажа својата фигура на 57 години

Urednik
Познатата оскаровка и Бонд девојка, Хали Бери уште еднаш успеа да ја воодушеви јавноста со својот беспрекорен и младешки изглед. 57-годишната Бери оваа недела ја...
Фитнес

🎥Две вежби за цело тело кои ги прави Хали Бери, благодарение на кои изгледа спектакуларно на 57 години

Urednik
Актерката Хали Бери изјавила дека мотивацијата е најважна за вежбање, а за тоа значително придонесува добрата музика, а ја објави и плејлистата со која вежба...
Стил

Изгледа сензационално: Хали Бери доминираше во фустан со заводливи шлицови

Urednik
Со модна ревија во Бруклин, Њујорк, дизајнерот Мајкл Корс ја претстави својата колекција за новата сезона пролет/лето, а за неговите новитети од првите редови сведочеше...
Шоубиз

Хали Бери за стареењето: „Го оспорувам сето она што мислев дека го знам за менопаузата“

Urednik
Хали Бери е на возраст кога холивудските ѕвезди се обидуваат да го задржат својот младешки изглед со пластични операции и други режими за убавина. Но,...
Шоубиз

Хали Бери го финализираше разводот, но мора да плати вртоглава алиментација

Urednik
По само три години брак и седум години бракоразводна постапка, конечно е финализиран разводот на Хали Бери и Оливие Мартинез. Иако парот потпишал предбрачен договор...