Таг : Тело

МАГАЗИН

Елизабет Харли го соблече градникот и покажа неверојатно тело (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska
55-годишната актерка е во завидна форма. Елизабет Харли не се двоуми да се фотографира во бикини, но овој пат отиде чекор подалеку. Таа го соблече...
Вести

Што напаѓа короната во вашето тело и колку долго траат последиците?

Влатко Зорба
Иако врвот на пандемијата на коронавирусот веќе помина во голем дел од Европа, а болниците веќе не се пренатрупани, илјадници од оние кои се опоравиле...
МАГАЗИН

Кина го цензурираше телото на Дејвид Бекам: Откриено и зошто

Stefanija Kuzmanovska
Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам се најде во документарец каде стана главна ѕвезда, а кој неодамна го пренесе кинеската телевизија CCTV, а сите беа изненадени кога...
МАГАЗИН

Пронајдено тело на езерото, каде што исчезна актерката Наја Ривера

Stefanija Kuzmanovska
Актерката Наја Ривера исчезна на 8 јули годинава на подрачјето на езерото Пиру, кога се возела со брод со својот четиригодишен син, а таа се...
Забава

Поранешната тенисерка ужива на луксузна јахта со синовите и Бастијан (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska
Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер овие денови ги поминуваат со своите синови на луксузна јахта во Мајорка, пренесе „Новости“. Папараците ги фотографираа додека уживаа, а...
МАГАЗИН

Скоро 70 проценти од жените би се откажале од сексот ако така добијат идеално тело

Влатко Зорба
Времето за бикини и одење на плажа е пред нас, така што жените чувствуваат се поголем притисок да ослабат и да изгубат вишок килограми. Новите...
Хроника

Пронајден човечки труп во фаза на распаѓање во Горна Матка

-На 15.05.2020 околу 19.00 часот, полициски службеници при вршење обиколка во Горна Матка, во близина на карпите, пронашле човечки труп во фаза на распаѓање, соопштуваат...
Технологија

Мајкрософт ќе го користи човечкото тело за да генерира криптовалути

Влатко Зорба
Софтверскиот гигант Мајкрософт патентирал технологија за генерирање на криптовалути од импулси на човечкото тело. Активноста на човечкото тело, поврзана со апликација во уредот на корисникот...