СТАНДАРД life

спиење

Здравје

Што се случува со телото кога спиеме 8 часа секој ден?

Urednik
Студијата покажува дека редовното спиење 8 часа всушност не е луксуз, туку суштински дел од здравата рутина. Недостатокот на сон може сериозно да влијае на...
Здравје

Не го одложувајте алармот на будилникот, туку веднаш станете, еве и зошто

Urednik
Научниците долго време се занимаваат со прашањето до кој степен одложувањето на алармот може да има штетно влијание врз телото и да ја наруши добрата...
Секс и врски

Мастурбација пред спиење: Не разбирате што се случува во вашето тело, добро ќе размислите!

Radmila Tasevska
Сите знаеме дека малку грижа за себе многу помага до добар сон, а дали знаевте дека ова вклучува и „интимно време“? Иако постојат многу начини...
Здравје

Позицијата во која спиете влијае на соништата што ги имате

Radmila Tasevska
Покрај тоа што може да влијае на циркулацијата и на нивото на одмор со кое се будиме наутро, истражувачот Келвин Каи-Чинг Џу неодамна го откри...
Секс и врски

Зошто треба да заспиете со некој што го сакате?

Radmila Tasevska
Дали знаевте дека спиењето со некој што го сакате ви помага да заспиете побрзо и да го продолжите животот? Ако не сте заспале до ближниот...