Таг : сон

Здравје и Храна

Нутриционист: Спиењето помага во борбата против коронавирусот

Комплетен и мирен сон му помага на човековиот имунитет, а слатките и тестенините го намалуваат имунолошкиот одговор на организмот, изјави нутриционистот Вера Шарошкина за РИА...
Фудбал

Сон заврши со служење војска, се враќа на фудбалот

Влатко Зорба
Напаѓачот на Тотенхем и репрезентацијата на Јужна Кореја, Хјун Мин Сон го заврши задолжителниот воен рок во својата татковина. Стрелецот на „петлите“ настапи на многу...
Забава МАГАЗИН

Метода која ќе ви помогне доколку ве мачи несоница

Кристина Денесовска
Според истражувањата на експертите кои се занимаваат со спиење и когитивна бихевиорална терапија, количината и квалитетот на сонот е намален во зимските месеци кога деновите...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Грешки кои ги правите при користење на обилниот, а можат скапо да ве чинат

Го чувате мобилниот блиску до себе поради алармот, или да го посматра квалитетот на вашиот сон или поради некоја трета причина? Како и да е,...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Проблем со несоница? Овие три нешта ќе ви помогнат да го надминете

Елена Даскалова
Често се случува дури и да сме многу уморни, да не можеме да заспиеме и само да се превртуваме во креветот, а часовите да минат....
Здравје и Храна МАГАЗИН

Пет ароми против несоница

Елена Даскалова
Искористете ја природата за да можете полесно да заспиете ноќе. Таа нуди билки со смирувачки својства, дури и доволна е само аромата за да можете...