Таг : Трикови

Здравје и Храна

Ѓоргиевска, FitLife: Едноставни трикови за зајакнување на имунитетот во време на коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Како и секој ден советувам и пропагирам здрава храна и здрав живот, а сега особено. За жал сѐ уште не е пронајден лек за коронавирусот,...
Здравје и Храна

Трикови со кои ќе останете витки и за време на изолацијата

Влатко Зорба
За време на изолацијата, движењето е минимизирано, а храната е нешто кон што сите посегнуваме кога поминуваме премногу време во куќата или се досадуваме. Во...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Кога ќе ве фати паниката: 5 психолошки трикови кои ќе ви помогнат да се смирите

Stefanija Kuzmanovska
За физичкото здравје сега е клучно да останете дома, но јасно е дека сите информации што ги слушате, може да доведат до нервоза, паника, вознемиреност...
Забава МАГАЗИН

Работи кои мора да ги знаете доколку работите од дома

Работата од дома е истовремено благослов и казна. Не мора да се грижите околу гужвата во сообраќајот, бирањето облека секој ден и сл. Сепак, сите...
Дом и дизајн МАГАЗИН

Работи од домот кои можете да ги исчистите со обичен лимот

Кристина Денесовска
Лимонот е една од намирниците кој секој ја има во домот. Луѓето го користат во разни рецепти, цедени сокови или чаеви… Но дали сте знаеле...
Забава МАГАЗИН

Трикови со кои парфемот ќе ви трае подолго

Кристина Денесовска
Забележувате дека парфемот ви се ветрее по час или два? Решението не е во тоа да се прскате на секои два часа или да го...
МАГАЗИН Стил

Триковите на Џеј Ло за убава кожа

Неодамнешниот настап на Џенифер Лопез на Супербол, ги остави без здив сите кои ја гледаа. Не само што беа истакнати нејзините танцувачки вештини, туку и...
МАГАЗИН Стил

Модни трикови кои ги знаат сите жени со стил

Кристина Денесовска
Наместо да бидете роб на трендовите кои минуваат и брзата мода, подобро поработете на стил и квалитетни парчиња во кои ќе заштедете пари. Овие пет...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Трикови кои ги спасуваат испуканите усни и штитат од ладното

Испукани усни се честа појава во зима. Тоа се случува поради ладниот и сув ветер. Кератинот, кој го создава горниот слој на кожата, ја губи...
МАГАЗИН Стил

Колку често треба да ја миете косата за да ви биде сјајна и здрава

Околу миењето на коса не постои официјално мислење, но заедничка препорака е дека секојдневното миење сепак не е најдобро решение. Секојдневното миење на косата ја...