Таг : Бекам

Фудбал

Бекам ја носи ѕвездата на Барселона: Мајами ќе добие брутално засилување во лето ?!

Влатко Зорба
МЛС е како и другите првенства запрена, но пеколно засилување во Интер Мајами се подготвува кога блокадата ќе заврши. Клубот на Дејвид Бекам би можел...
Забава

Бекамови купиле стан од 24 милиони долари, дури имаат и хелиодром

Влатко Зорба
Славната двојка Дејвид и Викторија Бекам, се главна тема во медиумите деновиве, а сето тоа заради информациите за сериозното купување на недвижен имот, што излегоа...
Фудбал

Клубот на Бекам го смени грбот поради коронавирусот (ФОТО)

Влатко Зорба
Американскиот клуб Интер Мајами го смени грбот за да влијае на свеста за време на пандемијата од коронавирус. Клубот сосопственост на Дејвид Бекам стана дел...
Забава

Бекам може да има нови проблеми со законот (ФОТО)

Влатко Зорба
Фудбалската легенда Дејвид Бекам е забележан како паркира неправилно на жолта линија и го користел телефонот додека возел, пишуваат британските таблоиди. Според нив, 44-годишниот фудбалер...
СПОРТ Фудбал

Бекам сака италијански стратег на клупата на Интер Мајами

Дејвид Бекам успеа да го спроведе својот проект на дело, со основање на фудбалскиот клуб Интер Мајами, кој од наредната сезона ќе се натпреварува во...
Забава МАГАЗИН

Синот на Бекам има нова девојка

Бруклин Бекам (20) и четири години постарата актерка Никола Пелтц биле видени заедно, а британските таблоиди пишуваат како тоа е четврта девојка, на младиот Бекам,...