СТАНДАРД life

Божиќ

Храна

Пуслици полнети со чоколадо: Божиќен рецепт што секој може да го направи

Urednik
Пуслиците се популарен десерт во многу европски земји. Тоа е француски десерт направен од изматени белки, шеќер и малку лимон. За Божиќ во Романија се...
КОМПАНИИ

Милијардер почина на Божиќ, полицијата се сомнева дека е отруен од колега

msp-admin
Милијардерот Лин Чи, кинески гејмерски тајкун и продуцент на Нетфликс, почина на Божиќ, објави неговата компанија, а полицијата сега истражува дали 39-годишникот бил отруен, пренесува...