Таг : Милијардер

ЕКОНОМИЈА

СОВЕТИ ОД МИЛИЈАРДЕР: Парите не купуваат среќа!

Stefanija Kuzmanovska
Ворен Бафет работеше напорно во текот на целиот живот и успеа да заработи богатство на кое многумина му завидуваат. Дури и денес, на 90-годишна возраст,...
Забава

Била толку сиромашна што имало денови кога гладувала, а сега се омажи за милијардер

Stefanija Kuzmanovska
Руската манекенка Наталија Водианова се омажи за наследникот на луксузната модна империја LVHM и милијардер Антоине Арнаулт, а среќната вест ја сподели на својот Инстаграм....
Забава

Што да му се подари на милијардер за 90-тиот роденден? Бил Гејтс го знае одговорот

Stefanija Kuzmanovska
Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, по повод 90-тиот роденден на милијардерот Ворен Бафет, му направи орео торта. Гејтс објави видео на Твитер во кое му...
ЕКОНОМИЈА

Најстариот милијардер има „само“ 101 година и тежи над една милијарда долари

Stefanija Kuzmanovska
Чанг Јун Чунг има 101 година и богатство од 1,1 милијарди долари. Поради богатството со коешто располага е 1.851 на листата на милијардери на Forbes,...
Забава МАГАЗИН

Ко-основачот на Алибаба ќе донира милиони маски и сетови за тестирање на коронавирусот

Кристина Денесовска
Најбогатиот Кинез Џек Ма најави дека ќе донира милиони маски и 500.000 сетови за тестирање на коронавирусот во САД, пишува Unilad. Ма е ко-основач на...
Забава МАГАЗИН

Данскиот милијардер, кој во самоубиствен напад загуби три деца, доби бизнаци

Данскиот милијардер, 47-годишниот Андрес Холч Повлсен и неговата сопруга Ен, станаа родители на близначки по помалку од една година откако во бомбашки напад на Шри...
Забава МАГАЗИН

Џеф Безос го купил најскапиот имот и собори рекорд

Кристина Денесовска
Основачот на Амазон, Џеф Безос е тежок 132 милијарди долари, па така не му било проблем да искешора дури 165 милиони долари за имот во...
Забава МАГАЗИН

Ријана ја прекина тригодишната врска со тајниот милијардер

По Ванеса Хаџинс и Астон Батлер, уште еден познат пар ја прекина својата врска оваа година. Овој пат, како што пренесува Us Weekly, станува збор...
Забава МАГАЗИН

Јапонски милијардер бара жена која ќе патува со него до Месечината

Милијардерот Јусаку Маезава дал оглас во кој бара жена која би патувала со него во вселената. Маезава е Јапонец, има 44 години и е првиот...
Забава МАГАЗИН

Познатиот милионер и поранешно момче на Линдзи Лохан пронајден мртов

Американскиот бизнисмен Хари Мортон изненадно починал во 39. година од животот. Бил сопственик на познат ланец ресторани, а станал познат поради тоа што наводно бил...