СТАНДАРД life

Спонзори

БИЗЛАЈФ

Федерер станува првиот МИЛИЈАРДЕР во светот на тенисот!

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер наскоро ќе стане петтиот спортист во историјата со состојба од 1.000.000.000 долари! Федерер ќе ја надмине магичната граница на бројот до...
БИЗЛАЈФ

Реал најмногу заработува од спонзори

Влатко Зорба
Од спонзорските натписи на дресовите, Реал Мадрид заработува најмногу во фудбалскиот свет, за кој авиокомпанијата „Емирати“ плаќа 82,5 милиони долари годишно. Следат Манчестер Јунајтед (64,9...