Таг : Реал

СПОРТ Фудбал

Шок за гигантите: Реал и Барса испаднаа од шпанскиот куп (ВИДЕО)

Шпанските гиганти Барселона и Реал Мадрид испаднаа од Кралскиот куп на Шпанија. Атлетик Билбао ја исфрли Барселона, а Реал Сосиедад го надмина Реал Мадрид. Во...
Фудбал

Победничкиот гол на Бензема е неговиот прв против Атлетико на „Бернабеу“

Влатко Зорба
Карим Бензема е меѓу тврдите носители на Реал Мадрид во последните неколку години, но во саботниот натпревар го постигна својот прв гол против Атлетико на...
Фудбал

Зидан по новиот кикс во Примера: Лут сум, заслуживме повеќе

Влатко Зорба
Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан не беше задоволен од ремито со Атлетик Билбао. Тој призна дека е многу разочаран од резултатот затоа што неговиот...
Фудбал

Во Шпанија го уништија Реал: Фрлија 300 милиони за ништо

Влатко Зорба
Угледниот мадридски весник „Марка“ беше доста критичен кон Реал Мадрид. Шпанците ги идентификуваат парите дадени од „Кралскиот клуб“ летово за нови аквизиции како „фрлени“ и...
Фудбал

Модриќ нема да игра на „Ел Класико“

Влатко Зорба
Играчот од средниот ред на Реал, Лука Модриќ се повреди за време на настап за хрватската репрезентација. Според Марка, 34-годишниот фудбалер има проблеми со мускулите,...