СТАНДАРД life

Реал

БИЗЛАЈФ

Реал најмногу заработува од спонзори

Влатко Зорба
Од спонзорските натписи на дресовите, Реал Мадрид заработува најмногу во фудбалскиот свет, за кој авиокомпанијата „Емирати“ плаќа 82,5 милиони долари годишно. Следат Манчестер Јунајтед (64,9...