Таг : Зукерберг

Технологија

Фејсбук воведува нови правила: Политичарите веќе нема да можат да објавуваат што сакаат

Влатко Зорба
Првиот човек на Фејсбук, Марк Закерберг објави дека платформата ќе воведе нови правила кога станува збор за „штетниот“ говор на јавните личности. Закерберг објави дека...
Компании и пазар

Зукерберг: Никој не заслужува да биде милијардер

Влатко Зорба
Извршниот директор на Фејсбук, Марк Зукерберг, петтиот најбогат човек во светот, беше замолен од свој вработен да одговори на тврдењето на американскиот претседателски кандидат Берни...