Стандард

Криптовалути

КРИПТОВАЛУТИ

Најлошата недела за Биткоин од март ја намалува вербата во крипто-бумот

Влатко Зорба
Остриот пад на Биткоин оваа недела покренува нови прашања во врска со одржливоста на бумот на криптовалутите. Цените на дигиталните средства се намалија за 14%...
КОМПАНИИ

Бафет: Купувајте злато, не Биткоин

Влатко Зорба
Ворен Бафет го шокираше светот кога неговиот „Беркшир Хатавеј“ откри дека има огромен удел во канадската компанија за експлоатација на злато „Барик Голд“. Бафет има...
КРИПТОВАЛУТИ

Pornhub сега ги прифаќа криптовалутите XRP, DOGE, BNB и USDC

Влатко Зорба
Интернет-страницата за возрасни Pornhub, која беше исклучена од мрежите за масовно плаќање минатиот месец, сега прифаќа плаќања во различни крипто-валути, вклучувајќи го и многу омразеното...
КРИПТОВАЛУТИ

Еве зошто Биткоин може да вреди 115.000 долари овој август

Влатко Зорба
Големата бикова прогноза на „Pantera Capital“ за Биткоин се развива точно како што предвидовме, вели Ден Морехед. Основачот и извршен директор на „Pantera Capital“, продолжува...
КРИПТОВАЛУТИ

Goldman Sachs влегува во пространството на криптовалутите

Влатко Зорба
Американскиот банкарски гигант Goldman Sachs издаде барање за информации (RFI) за да се испита зачувувањето дигитални средства, тврди извор во банката. Запрашан за тајмингот, извор...
КРИПТОВАЛУТИ

Се манипулира ли крипто-пазарот од Bitcoin „китовите“?

Влатко Зорба
Иако Биткоин се здоби со масовна популарност неодамна, тој останува крајно контроверзно средство. Од една страна, Bitcoin (BTC) е лансиран како финансиски еквилајзер. Но, во...
КРИПТОВАЛУТИ

Chainlink достигна рекордна цена

Влатко Зорба
Chainlink достигна рекордно високо ниво и влезе во режим на отворање цени. И покрај биковиот потег, одреден технички индикатор сугерира дека сега започнува новиот тренд...
КРИПТОВАЛУТИ

Нуди 72 милиони долари за да најде фрлен хард диск со 7.500 Bitcoin

Влатко Зорба
Џејмс Хауелс, сопственик на фрлен хард диск со 7.500 Bitcoin (BTC), упати ново барање за ископување на депонија и евентуално обновување на уредот. Уште во...
КРИПТОВАЛУТИ

21 адвокат се подготвува за случајот на SEC против Ripple

Влатко Зорба
Дваесет и еден адвокат се подготвува да се бори против тужбата на Комисијата за хартии од вредност на САД (SEC) против Ripple и двајца нејзини...
КРИПТОВАЛУТИ

Како растеше вредноста на Bitcoin во последните 10 години (инфографик)

Влатко Зорба
Податоците пред вас обезбедени од порталот Bitcoinity ја вклучуваат дневната пазарна капитализација на Bitcoin од јули 2010 година. Пазарната капитализација е вкупната вредност на BTC...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!