СТАНДАРД life

биткоинт

ПРЕТПРИЕМАЧ

Симуновски, експерт за криптовалути: Физичките фиат валути ќе исчезнат за 15 години

Влатко Зорба
Сигурен сум дека физичките фиат валути ќе исчезнат за 15тина години, фиат валутите ќе бидат дигитализирани, а криптовалутите заедно со блокчејнот  ќе останат во иднината...
ЕКОНОМИЈА

Дигиталното злато бележи рекорден раст

Берта Китинска
Вредноста на најпопуларната криптовалута – биткоин – на најголемата размена на криптовалути „Бинанс“ се зголеми за скоро 10% и достигна 18.000 долари. Според CoinMarketCap, кој...