Стандард

„Андресен Хоровиц“

КРИПТОВАЛУТИ

„Андресен Хоровиц“ планира фонд за криптовалути

Гигантот за ризичен капитал „Андресен Хоровиц“ планира да собере 1 милијарда долари за фонд за инвестирање во криптовалути и крипто-стартапи, дознава „Фајненшл тајмс“. Новиот фонд...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!